Про користь зарядки можна, напевно, і не говорити. Ранкова зарядка і заряджає енергією на цілий день, і зміцнює тіло та м’язи, що сприяє правильному розвитку, і оздоровлює організм, адже зарядка значно зміцнює імунітет. Як дорослого, так і дитини, доречі.
Крім того, ранкова гімнастика виробляє в організмі «гормони щастя», що приносять задоволення та відчуття піднесення протягом цілого дня. Щоб привчити малюка (та й себе) до ранкової активності, слід не пропускати зарядки кожного дня.
Якщо вирішили розпочати робити зранку зарядку – робіть, не пропускаючи. Варто лиш раз пропустити і все – вважайте, що вашій чудовій ідеї кінець.
Крім того, щоб відчувати приємну насолоду від ранкової зарядки і щоб дитина робила її з радістю, слід пам’ятати про кілька правил. Дотримуйтесь їх і ви станете справжньою спортивною сім’єю. В здоровому тілі – здоровий дух.
11 правил ранкової зарядки для дітей
1. В теплу пору року краще надати перевагу зарядці на свіжому повітрі. Така зарядка принесе більше користі і допоможе швидше прокинутись. Якщо ж погода, чи умови не надто сприяють зарядці на вулиці, потурбуйтесь про те, щоб приміщення, в якому дитина займатиметься добре провітрене та наповнене свіжим повітрям.
2. Зарядку слід проводити на голодний шлунок перед сніданком. Але перед вправами краще прополоскати рот, можна випити склянку води.
3. Тривалість зарядки та складність вправ залежить від віку дитини та її стану здоров’я. Але в середньому зарядка не має перевищувати 10-15 хвилин.
4. Збільшуйте складність рухів поступово, щоб дитячий організм звик до навантаження.
5. Не забувайте про музику для зарядки. Під веселу енергійну музику зарядку робити веселіше та цікавіше.
6. Ранкову зарядку починають з швидкої, енергійної ходьби тривалістю не більше однієї хвилини. Потім роблять, чергуючи, вправи для рук, плечового пояса і спини. Далі переходять до вправ на зміцнення м'язів тулуба і формування правильної постави. Вправи для ніг покращують кровообіг і рухливість у суглобах. Не забувайте про правильну поставу та осанку. За цим треба слідкувати, щоб дитина виконувала всі вправи правильно.
7. Закінчувати зарядку варто стрибками, бігом на місці або з пересуванням. Завершальні вправи тривають не більше однієї хвилини. Потім переходять до спокійної ходьби та вправи для заспокоєння дихання (тривалістю - 1-1,5 хвилини).
8. Займайтесь фізкультурою разом з дитиною. Це корисно буде вам, а ще ви зможете контролювати правильність виконання вправ.
9. Стежте за диханням. Вдих слід робити через ніс глибоко, а видих - через рот повільно.
10. Зарядку закінчіть водними процедурами: обливанням, душем або ж обтираннями.
11. Кожні 2 тижні змінюйте вправи, щоб дитині не набридло.
Чим корисна полуниця: як правильно вибирати і їсти
Сезон полуниці в самому розпалі. Ця ароматна ягода уже з'явилася на всіх українських ринках і в супермаркетах. Також полуницю масово продають в місцях стихійної торгівлі.
Якщо ще тиждень тому ранні ягоди продавали по 120 грн/кг, то сьогодні цінова пропозиція опустилась до 65 грн/кг.
Українські Новини з'ясували, в чому ж користь і які загрози має цей популярний сезонний продукт.
Користь
- полуниця багата на вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти. Вісім ягід можуть замінити апельсин зі шкіркою за вмістом вітаміну С;
- в ягодах присутні фолієва кислота, яка незамінна для жінок, і вітамін К, який бере головну участь у згортанні крові;
- мікроелементи калій і магній, які є дефіцитними у багатьох людей, також містить полуниця;
- у полуницях також багато глікозидів. Це біологічно-активні сполуки, які дбають про молодість та відновлення організму;
- вчені неодноразово довели, що полуниця має антиоксидантну, протизапальну, нейропротекторну дію.
Щоб отримати від полуниці тільки корисні властивості, її слід правильно вибирати і споживати:
- полуницю обов'язково треба мити перед споживанням, щоб зменшити вміст в ній пестицидів. Перевірений спосіб - ягоду можна потримати 10 хв у воді з содою (10 г - 1 літр), яку потім злити через друшляк;
- якщо серед добрих є зіпсовані полуниці, це означає, що засобів обробки фунгіцидів там майже немає і партія ягід відносно безпечна. Тому можна сміливо їх купувати, тільки недобрі ягоди слід обов'язково викинути;
- щоб зробити полуницю нешкідливою для людей, в яких є схильність до атопічного дерматиту, та дітей-алергетиків, слід зі свіжих ягід приготувати полуничне пюре і прокип'яти його 10 хвилин. Цього часу не вистачить, щоб вітамін С та біологічно-активні сполуки повністю зникли;
- щоб зберегти максимальну кількість вітамінів у замороженій полуниці, ягоди треба пробланшувати або піддати парі;
- полуниця корисна вагітним та молодим матерям. Уникати вживання ягід варто лише тим жінкам, у яких є алергія на полуницю;
Звички бувають як корисними, так і шкідливими, тож дорослі повинні допомогти навчити дитині набувати корисні та позбавлятися шкідливих. Давайте разом поміркуємо як саме.
Як звички, сформовані в дитинстві, впливають на подальше життя
Чим довше людина дотримується певної звички, тим складніше її викорінити. Більшість звичок, отриманих в дитинстві, можуть існувати в дорослого в тому самому чи зміненому вигляді. Наприклад, дитина, яка звикла завжди складати свої речі на місце, навряд чи буде залишати їх абиде, коли подорослішає.
Сформована в дитячому віці звичка до самостійного ухвалення рішень гарантує, що у майбутньому людина зможе взяти під контроль своє життя, не перекладатиме відповідальність на інших і самотужки справлятиметься з наслідками своїх рішень. Це стосується усіх сфер нашого життя: чи це особисте життя, чи грошове питання, чи ведення власної справи.
Які звички формуються у дітей від 2 до 15 років
Чим старшою стає дитина, тим міцніший «фундамент» для закладання певних звичок вона має. Від однорічного малюка батьки не очікують того, що він помиє посуд після їди, а ось для підлітка це може бути одним із варіантів обов’язку. Пропонуємо невеликий перелік корисних звичок, які можна розвинути в дітях від 2 до 15 років.
У 2 роки малюк уже дорослішає, тому час починати роботу над корисними звичками. Серед них найважливішим є догляд за собою. Необхідно показати дитині як правильно вимиватися, мити руки, приймати ванну та чистити зуби. Це не означає, що дитина робитиме це самостійно. Допомагайте їй, аби вона звикала до гігієни. Також сюди відноситься сон у власному ліжку. Він починається ближче до 3-х років — в окремій кімнаті, якщо вона є.
У 3-4 роки настає вік активного розвитку, задоволення своєї цікавості та соціалізації. Водночас наступає криза 3-х років, коли дитина відокремлюється від батьків. В цей момент корисно навчити казати «дякую», «вибачте», вітатися з дітьми та дорослими. Навчить малюка відповідальності за вчинки, звичайно, на зрозумілому рівні. Та обов’язково розкажіть, як важливо добре ставитися до інших дітей, тварин, дорослих, що не можна битися, кусатися, проявляти агресію.
Досягнувши 5-ти років, дитина мислить складніше, вміє аналізувати зрозумілі ситуації, встановлювати причини й наслідки. Тому вже можна навчитися прибирати за собою олівці, іграшки, складати одяг в одне місце, мити чашку і тарілку. Нехай спробує купатися самостійно або з невеликою допомогою батьків. Дуже важливо вивчити своє ім’я, прізвище, вік, імена батьків та номер маршрутного таксі, трамвая чи тролейбуса, що йде до вашого дому.
У шестирічному віці дитину, як правило, віддають до школи. Тому до цього часу вона повинна вміти вдягатися, складати речі в шафу, розчісуватися, складати іграшки, канцелярське приладдя, збирати портфель. У невеликих населених пунктах першокласники нерідко самі ходять до школи, тому вже вміють відчиняти й зачиняти вхідні двері домівки.
В 7-8 років дитина повноцінно допомагає допомагати мити посуд, розпоряджається кишеньковими грошима, які вчитися збирати й раціонально їх витрачати (скарбничка, подаровані гроші тощо). Також може самостійно розігріти собі обід, поставити чайник, посмажити яєчню та інше.
9-10 років – це останні роки перед початком підліткового віку. Дитина вже займає певне місце в соціумі, може робити багато що самостійно. Тому серед корисних звичок стануть планування власного часу (коли робити домашнє завдання, гуляти і грати), пересуватися в межах дому, школи й гуртків, розумне користування смартфоном та повноцінне прибирання власної кімнати.
Якщо раніше загар був не модний, то сьогодні суперечки про його користь і шкоду не вщухають ні на хвилину, особливо у спекотну погоду. Пропонуємо розібратися, чи варто дитині засмагати, і як це робити правильно?
Сучасна медицина закликає з великою обережністю ставитися до процесу засмаги, адже вплив сонця не такий безневинний, як нам здається. Але, в той же час, при помірному впливі сонячні ванни можуть бути дуже корисні для здоров'я дитини.
Коли загар корисний для дитини
Один з незаперечних плюсів сонячних ванн - підвищення імунітету, крім того, завдяки дії сонячних променів в організмі дитини виробляється вітамін D, розширюються судини, підвищується тиск, поліпшуються самопочуття і настрій.
Але справа в тому, що всю цю користь сонце приносить навіть тоді, коли дитина сидить в тіні. Для посилення ефекту годуєте дитину продуктами з бета-каротином, такі як морква, гарбуз, абрикоси - вони не тільки поліпшать засмагу, а й допоможуть організму нейтралізувати негативний вплив ультрафіолетових променів.
Якщо ви все ж бажаєте потримати малюка на сонці, робити це потрібно в строго відведений час - з 8 до 11 ранку та після 16.00 у другій половині дня, при цьому обов'язково змащуйте шкіру дитини спеціальним сонцезахисним кремом.
Чому дитині не варто перебувати на сонці? Не варто забувати, що засмага - це не ознака здоров'я, це реакція клітин організму, що прагнуть захистити шкіру від сонячного опіку. Під час засмаги виробляється пігмент, які надає шкірі темний відтінок - меланін.
До досягнення трирічного віку перебувати на сонці дитині не рекомендується, засмага дітям до 3 років протипоказана. Справа в тому, що у малюків відсутній захист від ультрафіолетових променів, так як їх шкіра тонка і ніжна, а процеси вироблення меланіну ще не сформувалися, тому сонячні промені можуть проникнути в їх шкіру набагато швидше і набагато глибше, ніж в шкіру дорослого людини.
Прямі сонячні промені роблять досить несприятливий вплив на організм дитини і навіть можуть викликати серйозні захворювання. Перебування на сонці може спровокувати сонячний удар, опіки, пігментацію, а дітям-алергікам засмага взагалі протипоказаний. Захисту потребує не тільки шкіра дитини, але і його очі - купіть малюкові якісні сонцезахисні окуляри або панамку з широкими полями.
Як захистити дитину від шкідливої дії сонячних променів?
Покладатися тільки на сонцезахисні креми на пляжі не можна, адже навіть якщо ви знаходитесь в тіні, необхідно дотримуватися декількох простих правил, щоб захистити дитину від шкідливого сонця.
1. Не забувайте про головне вбрання, бажано з широкими полями, щоб захистити і очі від опіків.
2. З 11 до 16 прогуляйтеся в тінистому парку або проведіть з користю час вдома.
3. Слідкуйте за питним режимом дитини, щоб запобігти зневоднення.
4. Якщо дитина бігає на сонці - обов'язково одягніть на нього легку футболку або пляжну сорочку, та головне вбрання ніхто не відміняв.
5. Якщо дитина сидить на березі і грає в піску, обов'язково поставте поруч парасолю.
6. Не дозволяйте дитині бігати мокрим по пляжу, адже краплі води - ті ж лінзи, в кілька разів підсилюють шкоду сонця.
7. Після кожного купання намастіть дитини сонцезахисним кремом.
8. Намагайтеся грати з дитиною в тіні і якомога менше перебувати під прямими променями сонця.
Як ви розумієте, для дитини немає ніякої необхідності перебувати під прямими сонячними променями. Засмагати на сонці однозначно не варто, враховуючи той факт, що це може бути небезпечно. Не вибирайтеся на пляж або на прогулянку з 11 до 16, під час перебування на вулиці будьте в тіні та, звичайно ж, захищайте дитячу шкіру від негативного впливу сонячних променів.
Нова руханка з Поляковою та Усиком. Вперед!!!
Безпечний двір.
Натисніть "переглянути на YouTube "
Треба знати правила дорожнього руху. Послухайте Тітоньку Сову.
"Зірки" приєднались до наших чудових руханок. Давайте разом з ними потанцюємо!
Кімнатні рослини-антисептики, які приносять реальну користь
Зазвичай основне призначення зелених улюбленців – радувати око й наповнювати повітря свіжістю. Але не тільки. Існують види рослин, здатні приносити практичну користь для своїх господарів. Якщо ви любите, щоб у всьому, у що вкладаєте сили, мати певний зиск, маєте добре знати, які саме рослини вам найкраще підійдуть.
Хлорофітум
– чемпіон зі швидкості й ефективності очищення квартирного та офісного повітря. Він здатний очистити його від сигаретного диму і чадного газу (що особливо актуально на кухні), нейтралізувати формльдегіди, що виділяються деякими оздоблювальними матеріалами. Крім того, ця рослина має бактерицидний ефект – його фітонциди знищують шкідливі мікроорганізми й алергени. Він невибагливий в догляді, а корисні властивості хлорофитума можна підсилити, якщо в квіткові горщики розкласти активоване вугілля.
Аглаонема
– природний іонізатор повітря. Ця дивна властивість аглаонеми підвищує працездатність і здатність людини чинити опір стресам. Крім цього, вона ще й дуже красива, а тому займає не останнє місце серед декоративних кімнатних рослин.
Англійський плющ (або хедера)
– незамінний для тих, хто тримає домашніх тварин: він здатний знищувати алергени, які виділяються їх вовною. Додатково хедера чудово очищає повітря від формальдегідів й інших шкідливих випаровувань.
Бамбукова пальма або Хамедорея витончена
– теж дуже активний повітряний фільтр. Крім корисних властивостей, хамедорея має витончену зовнішністю, а при правильному догляді і цвіте протягом усього року.
Гербера Джеймсона
Як правило, багато людей висаджують її через красиві і великі квіти, що радують око цілий рік. Але не всі знають, що гербера ще й корисна, адже успішно очищає повітря від шкідливих забруднень.
Драцена
– чудово впорається з такими отрутами, як аміак, бензол, ксилол, толуол і формальдегід, видаляючи з повітря до сімдесяти відсотків цих домішок. Має драцена ще й бактерицидні властивості.
– дуже ефективний антисептик. Сприяє швидкому загоєнню ран і саден, допомагає уникнути ускладнень після кишкових захворювань і протистояти простудним інфекціям.
Фікус
– називають символом чистого повітря. І що цікаво, поглинаючи з повітря отруйні речовини (бензол, пентахлорфенол, трихлоретан), фікус ними живиться.
Цитрусові
Майже всі види цитрусових мають антибактеріальні властивості. Вони здатні знезаражувати повітря в приміщенні, а також освіжати запилені і задимлені кімнати.
Алое
– очолює список лікувальних кімнатних рослин. Воно має ранозагоювальну, жовчогінну, антибактеріальну, протиопікову та протизапальну властивості. Сік цієї рослини нормалізує травлення й покращує апетит, підвищує імунітет, підвищує гемоглобін, сприяє відновленню тканин. У народній медицині сік алое відомий як засіб при виразковій хворобі, гастриті, фарингіті й ларингіті, гнійних ранах, наривах і фурункулах.
Каланхое
– також відомий народний засіб при лікуванні багатьох хвороб. Сік цієї рослини використовують для лікування ран, пролежнів та трофічних виразок, а також при гінекологічних захворюваннях, стоматитах, гайморитах, тонзилітах і пародонтозі.
Бегонія біло-плямиста і білий олеандр
– покращують роботу верхніх дихальних шляхів і допомагають у лікуванні бронхіальних та легеневих захворювань.
Всі ефіроолійні кімнатні рослини покращують загальне самопочуття й підвищують опір до інфекцій. Усім відома герань/журавець (теж з цієї категорії) добре діє на нервову систему, володіючи заспокійливим ефектом, і знижує артеріальний тиск.
Давайте повторимо від чого залежить здоров'я людини."Охоронці здоров'я"
З Днем танцю дорогі діти!Повторюємо чудові рухи за казковими персонажами.
Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Не всі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка, повідомляє МОЗ.
Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус безболісним. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах.
Поради, які допоможуть уникнути укусів кліщів:
1. Подбайте про відповідний одяг: бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, кепку, панамку, косинку тощо.
2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів.
3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.
5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.
7. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.
Якщо Ви виявили кліща на шкірі:
1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.
Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.
2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.
Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.
3. Ретельно вимийте руки з милом.
4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.
Тема забрудненого повітря наразі дуже актуальна.Подивіться цікавий сюжет.
Чому ґаджети роблять дітей вередливими, лінивими та понурими
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була здоровою не лише фізично, але й психічно, варто звернути увагу на те, скільки часу вона проводить за комп’ютером чи в телефоні. Адже саме через це діти часто погано сплять, почуваються виснаженими та впадають в депресію.
Підписатись на Мізки.com
Чи цікавилися ви коли-небудь, як ґаджети впливають на здоров’я вашої дитини? У цій статті ми розкажемо про те, що відбувається з малечею, яка забагато часу проводить зі смартфоном чи планшетом у руках.
Мозок дитини більш чутливий до використання електронних приладів (планшетів, телефонів, комп’ютерів), аніж більшість батьків можуть собі уявити. Тому вашому маляті потрібно провести не так багато часу з планшетом в руках, щоб це негативно вплинуло на розвиток його мозку.
Багато батьків вірять, що соціальні мережі, електронна пошта і навіть ігри не чинять на дитину такого ж згубного впливу, як перегляд фільмів зі сценами насильства, сексу й жахів. Однак більш ймовірно, що саме інтерактивне спілкування з комп’ютером викличе проблеми зі сном, перепади настрою й навіть порушення вищих функцій мозку, аніж перегляд телевізійних програм.
отож, пропонуємо вам п’ять найпоширеніших наслідків надмірного захоплення дітей ґаджетами:
1. Порушення режиму сну
Яскраве світло від екрана монітора вночі створює помилкове враження, ніби надворі день. Це блокує вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за регулювання добових ритмів людини.
Лише кілька хвилин із телефоном вночі можуть викликати затримку вироблення мелатоніну на кілька годин, що підвищує ризик розвитку гормонального дисбалансу й виникнення запальних процесів у мозку.
До того ж високий рівень збудження перешкоджає переходу у фазу глибокого сну, під час якого організм відновлюється.
2. Залежність
Багато дітей справді залежні від своїх електронних приладів, адже розваги, доступні за допомогою цих девайсів, стимулюють викид дофаміну — гормону задоволення. Мозку все одно, що спричинило цей викид: електронні прилади чи кокаїн — він хоче ще.
Однак якщо систему заохочення мозку надто часто експлуатувати, щоб отримати задоволення, її рівень чутливості поступово падатиме й наступного разу знадобиться ще більша стимуляція, щоб досягнути поставленої цілі. Так і виникає залежність.
Окрім цього, дофамін впливає на мотивацію людини і здатність фокусуватися на завданнях. Таким чином, навіть найменші зміни чутливості до дофаміну негативно впливають на емоційний баланс дитини.
3. Депресія
Результати досліджень показують, що яскраве світло від монітора в темний час доби може стати причиною депресії і навіть суїциду.
Дослідження, що проводилися на тваринах, свідчать про те, що світло монітора до чи після сну може спричинити депресію, навіть якщо тварина не дивиться на екран.
Варто зазначити, що деякі батьки дуже неохоче обмежують власних дітей у користуванні цими приладами, оскільки не хочуть зайвий раз засмучувати малечу. Насправді ж, прибравши телефони й планшети подалі від ліжка, ви захистите своїх дітей від багатьох проблем.
4. Стрес
Відповідно до результатів численних досліджень, часте використання електронних приладів сприяє виникненню стресу. Він викликає зміни на гормональному рівні, що призводить до підвищеного роздратування.
Наприклад, різко збільшується концентрація кортизола, який може стати як причиною стресу, так і його наслідком, тим самим формуючи замкнуте коло.
До того ж підвищена збудженість та залежність (від ґаджетів, алкоголю тощо) пригнічують активність лобних доль головного мозку — частини, що відповідає за настрій людини.
5. Зниження фізичної активності
Давно відомо, що прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з природою, активність за межами власного дому запобігають виникненню стресу, покращують концентрацію та увагу, знижують рівень агресивності.
Отже, чим більше часу дитина проводить із електронними приладами в руках, тим менший позитивний вплив на неї природних регуляторів настрою.
Висновок
У світі комп’ютерів та Інтернету відгородження дітей від електронних приладів може здатися божевіллям. Насправді ж, якщо в дитини проблеми, то, залишаючи всі ці ґаджети на своїх місцях і гадаючи, що з їх допомогою вона відволічеться й розслабиться, ми робимо лише гірше.
А от відгороджуючи малечу (хоча б на деякий час) від усього цього, ми даємо її нервовій системі можливість відновитися й повернутися до нормального стану. У такий спосіб робимо перший крок на шляху до того, щоб допомогти дитині стати спокійною та стриманою, а це означає і більш щасливою.
ПРОВІТРЮВАННЯ ПРИМІЩЕНЬ: ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОНУВАТИ, ІСНУЮЧІ НОРМАТИВИ
Для сприятливого і здорового мікроклімату необхідно організувати регулярне провітрювання приміщень. Адже саме в них людина проводить більше 95% часу.
Фахівці підтверджують, що циркуляція повітря знижує вміст шкідливих для організму речовин. При регулярному проведенні процедури помітно поліпшується самопочуття людини, який багато часу проводить в закритому просторі і не організує щоденні прогулянки на вулиці.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ВИКОНУВАТИ ПРОВІТРЮВАННЯ
Вдихувана суміш має безпосередній вплив на серце, мозок і інші внутрішні органи. Свіже повітря в квартирі перешкоджає подальшому розмноженню мікробів та алергенів. Серед них особливу небезпеку становить:
Цвіль.
Кліщі.
Пил.
Інші шкідливі речовини.
Для позитивного впливу буде потрібно дізнатися, як правильно провітрювати квартиру. Додатково буде потрібно організувати профілактичну чистку витяжки та вентиляційних труб. Завдяки цьому вдасться усунути більше 20% шкідливих компонентів. На тлі їх негативного впливу у жителів квартири може спостерігатися головний біль або періодичне виникнення інших болів.
Вченим вдалося встановити, що дитина засинає після провітрювання в 2-3 рази швидше.
При цьому помітно зменшується вміст вуглекислого газу в навколишнє середовище. Брак кисню призводить до виснаження внутрішніх органів, тому вони починають працювати на межі своїх можливостей, викликає занепад сил і почуття нудоти.
Аміак, метан і альдегіди можуть стати причиною багатьох захворювань органів дихальної системи. Провітрювання робить позитивний вплив на мікроклімат в приміщенні:
Необхідна рух повітря всередині простору.
Усунення неприємних запахів.
Оновлення та надходження нового кисню.
Усунення вуглекислого газу.
Зведення до мінімуму ймовірність утворення шкідливих мікроорганізмів: цвілі і грибка на стінах.
Діти допомагайте батькам,прибирайте у своїй кімнаті.
Подивіться як це,у свій спосіб, зробили песик і кошеня.
Давайте разом виконаємо веселі руханки!
Подивіться та послухайте дуже цікаву розповідь дітей про історію виникнення та сучасну роботу служби порятунку в місті Києві.Учні порадять вам як себе поводити у різних ситуаціях.
Декілька порад батькам
Здорове харчування школярів
Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура спроживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою. В рамках інформаційної кампанії “До школи” розказуємо про затверджені МОЗ України норми харчування дітей і даємо поради батькам, як зробити харчування дитини збалансованим і корисним.
ЯК ЗАОХОТИТИ ДИТИНУ ДО ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Кожну дитину можна заохотити їсти здорову їжу і робити це із задоволенням. Почитайте поради біолога та наукової блоґерки Дарії Прокопик, як це зробити:
1. Привчайте дітей до різних смаків
Щоби звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів.
Не змушуйте дітей їсти овочі - зробіть так, щоб овочі завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте.
Не “маскуйте” овочі в стравах - діти мають їсти корисні продукти свідомо.
2. Їжте разом та без телевізора
Діти, які харчуються разом зі своєю сім'єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вживання їжі перед телевізором сприяє вибору менш безпечних та корисних продуктів.
3. Встановіть регулярний режим харчування
Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів.
4. Не використовуйте їжу як нагороду чи покарання
Це не сприяє здоровим харчовим звичкам.
5. Слідкуйте, щоб дитина пила достатньо води
Кількість води, рекомендована для споживання дітям, залежить від багатьох факторів - рівня фізичної активності, температури повітря тощо. Головний орієнтир - почуття спраги у дитини. Водночас дітям слід нагадувати про пиття, тому що вони погано розрізняють сигнали тіла про спрагу.
Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:
діти від 1-4 років від 2-4 склянок
діти 4-8 років: 5 склянок
діти 9 -13 років: 7-8 склянок
14 і більше: від 8 до 11 склянок
Денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів.
6. Обмежте їжу з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі й пропонуйте альтернативу
Альтернативними солодощами можуть стати свіжі та сухі фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі.
7. Будьте прикладом для своїх дітей
Якщо хочете заохотити дитину їсти здорову їжу, то і самі маєте харчуватись правильно.
Коли ви працюєте за комп'ютером чи довго дивитесь телевізор не забувайте тримати спину рівно.Це дуже важливо для вашого здоров'я!
Діти не забуваємо чистити зубки!Подивимося навіщо це робити.
Чистимо зуби правильно!
Перегляньте корисні поради від тітоньки Сови .Буде цікаво .
Саме час привчити діток до ранкової зарядки!
Після виконання непростих завдань, дуже корисно зробити пальчикову гімнастику. Давайте
допоможемо відпочити нашим пальчикам!
Школи закрили на карантин: дитина сама вдома – правила безпеки
Школи закривають на картин. Фото: корисні поради.
За минулі 2 тижні у столиці зареєстрували більше 13 тис. осіб, хворих на ГРВІ. Половина з них – діти.
У Києві тимчасово призупинили навчання у 13 школах. Учні залишаються вдома. Коли дитина залишається вдома сама, вона повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин, передає "Педагогічна преса".
Фахівці склали список правил для дітей, які перебувають удома без нагляду батьків, няні чи родичів.
1. Не відчиняти двері ні знайомим, ні чужим. Вхідні двері гостям мають відчиняти лише дорослі.
2. Не розповідати телефоном іншим, що вона (дитина) вдома сама. Заборонити говорити з незнайомцями. На дзвінки відповідати, мовляв, мама чи тато зараз не може підійти до телефону, тому зателефонувати краще за годину.
3. Не кидати нічого з балкону. Не дивитися у вікно, не відчиняти його. За можливості поставити на вікна блокуючі засувки.
4. Не гратися з електроприборами, газовою плитою та кранами.
Біля телефону має бути список необхідних номерів, куди б малюк міг зателефонувати в екстреному випадку. Також варто розпланувати з дитиною її день: час обіду, виконання уроків, ігор, роботи по дому.
Фахівці радять завантажити дитину хатніми обов'язками. Це позитивно впливає на навчання, свідчать дослідження. Крім того, у дорослому житті вона почуватиметься більш самостійною, впевненою та відповідальною.
Дитина може допомагати батькам прибирати удома. Зокрема, пилососити, витирати пил, мити посуд, накривати на стіл, поливати квіти, розвішувати випрані речі. Вона має самостійно застилати постіль, складати власні речі та шкільне приладдя, мити взуття. Якщо у домі є тварини, доручіть дитині прибирати за ними, вигулювати, годувати.
Наші діти довгий час дивляться на екрани різних гаджетів. Оченята заморюються. Давайте виконаємо корисні вправи для покращення зору.Слідкуємо за фігурами що з'являються на екрані!
Давайте разом повторимо правила ефективного миття рук.
Комментариев нет:
Отправить комментарий